Pozitívne testovaní pedagógovia aj starosta. Základná škola je tak v červenej fáze

Infikovaní nemali takmer žiadne príznaky.

Ďalšia základná škola v červenej fáze. Na juhu Slovenska boli dvaja pedagógovia pozitívne testovaní na COVID-19. V Čebovciach, v okrese Veľký Krtíš, bol pozitívne testovaný aj starosta obce s rodinou. Mnohí ľudia nevedia, ako sa správať, či kedy sa dať testovať. Najmä ak necítia žiadne príznaky ochorenia.

Starosta obce vraj nebol v domácej karanténe a má pozitívny test. Informácie sa po dedine šírili rýchlo a hovorilo sa kadečo. Starosta obce však tvrdí, že sa hneď po testovaní správal zodpovedne.

„Ja som v Krtíši nebehal, sú to falošné informácie, samozrejme, aj polícia toto riešila, dvakrát ma navštívili a musím povedať, že absolútne bezdôvodne. Vylučujem akúkoľvek nezodpovednosť, to som povedal aj polícii a polícia to aj potvrdila, že som nič nespáchal,“ tvrdí starosta Henrich Tóth.

Hoci starosta obce nemal žiadne klinické príznaky, ochorenie sa potvrdilo.

Aj základná škola v Čebovciach zíva prázdnotou. Dvaja pedagógovia boli pozitívne testovaní na COVID-19. Vyučovanie prerušili na základnej aj materskej škole. Žiaci majú do pondelka riaditeľské voľno.

Podľa hygieničky je dôležité, aby sa človek čakajúci na výsledok testu vyhýbal kontaktu s okolím a hlavne stretnutiam v interiéri.

Viac sa o situácii v okrese dozviete z reportáže Michaely Bendíkovej.


VEĽKÝ KRTÍŠ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Základná škola

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.