Obeťou koronavírusu SARS-CoV-2 je aj uzbecký vicepremiér (†57)

Výstrahy na sobotu 29. augusta.
Zdroj: TASR/AP

Na koronavírus zomrel aj námestník uzbeckého ministra financií Jorkin Tursunov.

Uzbecký vicepremiér Uktam Barnojev podľahol komplikáciám spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2. Agentúru RIA Novosti o tom v nedeľu informoval operačný krízový štáb zriadený vládou.

Koncom júla sa v Uzbekistane objavila správa, že 57-ročný Barnojev bol hospitalizovaný. Neskôr sa liečil aj v Nemecku. Barnojev vo vláde zodpovedal za agrárny a potravinársky sektor. Predtým bol na čele administrácie Bucharskej oblasti. Na koronavírus zomrel aj námestník uzbeckého ministra financií Jorkin Tursunov.

Za posledných 24 hodín v Uzbekistane evidujú 243 nových prípadov koronavírusovej infekcie. Celkový počet infikovaných v krajine tak k 20. septembru dosiahol 51.235. Najviac infikovaných hlási hlavné mesto Taškent a priľahlý región. Úrady súčasne informovali, že z infekcie sa doteraz zotavilo 47.271 ľudí, čo je 92 percent z celkového počtu prípadov.

V liečbe sa pokračuje u 3535 pacientov, pričom stav 495 je vážny a stav ďalších 267 ľudí považujú lekári za kritický. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo v Uzbekistane 429 ľudí.

TAŠKENT/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obeť

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.