Manželmi boli 50 rokov. Zomreli na koronavírus vedľa seba, držiac sa za ruky

Andrea Moravčíková.
Zdroj: Facebook/Shane Dwight Peoples

Dvojica začala pozorovať príznaky ochorenia na začiatku augusta.

Ďalší smutný príbeh, ktorý má na svedomí nový koronavírus. Ten v tomto prípade pripravil o život pár, ktorý bol v manželskom zväzku viac ako 50 rokov. Píše CNN.

Johnny Lee People (†67) a jeho o dva roky mladšia manželka Cathy celý život žili v meste Salisbury v americkom štáte Severná Karolína.

Dvojica začala pozorovať príznaky ochorenia COVID-19 na začiatku augusta. Cathy mala prvého augusta horúčku, o týždeň neskôr ju negatívne testovali na koronavírus. Príbuzní sa domnievajú, že test bol pokazený, pretože keď Cathy prijali v nemocnici, bola už pozitívna.

Johnny začal pociťovať symptómy ochorenia 5. augusta, o dva neskôr ho pozitívne testovali. Oboch 11. augusta prijali do nemocnice na oddelenie pre pacientov s koronavírusom pre problémy s dýchaním, spôsobené pridruženými ochoreniami.

Cathy totiž mala vysoký krvný tlak a cukrovku druhého typu, jej manžel dva roky dozadu prekonal zápal pľúc, v dôsledku čoho došlo k ich poškodeniu.

„Prvého septembra nám povedali, že ich šance na prežitie sú takmer nulové. Otec mohol žiť, avšak len na ventilácii. Mame postupne zlyhávali životné orgány," hovorí syn Shane.

Dvojicu o deň neskôr dali vedľa seba, oboch napokon odpojili od umelej pľúcnej ventilácie. Zomreli v rozpätí len pár minút, držiac sa za ruky. Zanechali po sebe tri deti a deväť vnúčat.

K pondelkovému (21.9.) popoludniu celosvetovo na koronavírus SARS-CoV-2 evidujú viac ako 31,2 milióna nakazených, 966-tisíc obetí a takmer 23 miliónov vyliečených.

SALISBURY/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti