Trnavská záchranná služba v problémoch: Novým koronavírusom sa nakazilo viacero zamestnancov

Ema spraví radikálne rozhodnutie. Ondro ostane bez slov.mp4
Zdroj: TASR - František Iván

Pozitívne testy má 18 zamestnancov.

Krajské operačné stredisko záchranárov v Trnave, ktoré sídli v budove okresného úradu, potvrdilo prítomnosť ochorenia COVID-19 u svojich zamestnancov.

Podľa našich informácii z tridsaťjeden zamestnancov má pozitívne testy až osemnásť. Asi 40 ľudí prišlo s nimi do kontaktu. Všetci sú v domácej karanténe. Nie je vylúčené že pozitívne testovaných tak bude podstatne viac.

Medzi nimi by mali byť aj lekári. Sredisko je od pondelkového večera zatvorené až do odvolania.

"Stredisko bolo zatvorené akonáhle bol zistený vírus u zamestnancov. Taktiež bola vykonaná dezinfekcia všetkých priestorov v celej budove," povedal zastupujúci prednosta okresného úradu Ľubomír Antala.

Podľa našich informácií by sa tak v karanténe mali nachádzať desiatky ľudí. Podľa prednostu bezpečnosť ľudí nie je v ohrození a prácu záchranárov zastupuje stredisko v Nitre a v Bratislave.

Ak by ste potrebovali v najbližších dňoch volať na tiesňovú linku 155, obavy, že Vám nikto nezodvihne mať nemusíte. Aby bolo tiesňové volanie v trnavskom kraji zabezpečené nepretržite, personálne posilnili pracovné zmeny na všetkých Krajských operačných strediskách, prioritne operačné stredisko v Bratislava.


TRNAVA/tvnoviny.sk,TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.