Kto sú pacienti s COVID-19 v českých nemocniach? Oproti jari nastal nový trend

19 MI Navratilci 2.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

V krajine potvrdili už 53.158 prípadov nákazy a 531 súvisiacich úmrtí.

Počty hospitalizovaných ľudí s COVID-19 v Česku neustále rastú. Novinky sa bližšie pozreli na niektoré nemocnice, aby zistili, o ktoré vekové skupiny ide.

Stále platí, že prevažne ide o skôr narodených, oproti prvej vlne z jari je však situácia zaujímavá v tom, že v niektorých zariadeniach narástol počet hospitalizovaných aj z mladších ročníkov.

V pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici v pondelok (21.9.) ležalo 17 pacientov s koronavírusom, z toho päť bolo vo vážnom stave. Všetci hospitalizovaní majú pridružené zdravotné problémy ako obezita, ale ide aj o onkologických pacientov.

V nemocnici v pražskej mestskej štvrti Motol evidujú 21 hospitalizovaných na toto ochorenie, ťažký priebeh má len jeden pacient, ktorý leží na jednotke intenzívnej starostlivosti a je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Škála ročníkov narodenia pacientov s koronavírusom v Motole sa pohybuje od roku 1929 do 1950.

V ďalšej nemocnici v metropole Česka, na Bulovke, leží 22 pacientov s koronavírusom SARS-CoV-2, sedem z nich potrebuje pľúcnu ventiláciu, 15 leží na normálnom infekčnom oddelení. Väčšinou ide o starších pacientov, taktiež aj o osoby trpiace nadváhou, diabetikov a silných fajčiarov.

Novinky sa pozreli aj na opačnú stranu republiky, konkrétne na dve brnianske zariadenia. V tamojšej Fakultnej nemocnici je najstarší pacient narodený v roku 1922, najmladší v roku 1995, ktorý však nemá žiadne iné zdravotné komplikácie. Celkovo v tejto nemocnici leží 26 pacientov, traja z nich majú ťažký priebeh.

Vo Fakultnej nemocnici sv. Anny momentálne majú tri prípady ochorenia, všetci traja pacienti sú starší ako 70 rokov a všetci ležia na ARO.

Česko zaznamenalo v utorok 2394 nových prípadov nákazy koronavírusom, vyplýva z údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva zverejnených v noci na stredu. Ide tak o druhý najvyšší denný prírastok od vypuknutia pandémie po 3128 prípadoch z 8. septembra.

Celkovo Česko potvrdilo 53.158 prípadov nákazy a 531 súvisiacich úmrtí. Aktuálny počet nakazených dosiahol 26.476, z nich 581 je hospitalizovaných. Vyliečilo sa dosiaľ 26.151 ľudí. 

PRAHA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pacienti

Dôležité udalosti