Prekročili sme kľúčovú hranicu pre Matoviča. Tvrdil, že pri nej môžu prísť celoplošné opatrenia

Budova Najvyššieho súdu USA vo Washingtone.
Zdroj: TASR - Martin Baumann

V utorok pribudol na Slovensku rekordný denný príratok nakazených.

V utorku pribudlo na Slovensku 338 ľudí s pozitívnym testom na nový koronavírus. Ide o doterajší najvyšší denný prírastok nových prípadov nákazy od samého začiatku epidémie u nás. Zároveň sme po prvý raz prekročili hranicu tristo nových nakazených za jediný deň.

A práve túto hranicu považoval premiér Igor Matovič (OĽaNO) za kľúčovú v opätovnom prijímaní celoplošných opatrení. Priblížil to v relácii Na telo s Michalom Kovačičom ešte začiatkom septembra.

"Tristo prípadov môže byť číslo, pri ktorom regionálne úrady už nebudú schopné dohľadávať kontakty nakazených," povedal premiér.


Najdôležitejšie však podľa neho je, v koľkých prípadoch to regionálne úrady dokážu. Kým je to vo veľkej miere, ani väčšie číslo nových prípadov nemusí byť problém.

Ak však nebudú vedieť dohľadať kontakty pri desiatkach či dokonca stovkách pacientov, situácia sa vymkne spod kontroly.

Na toto nedávne vyjadrenie reagoval v stredu počas rokovania vlády aj minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Podľa vlastných slov si nevie predstaviť prípadné zavretie ekonomiky a bol by pri tejto téme veľmi opatrný. Pripomenul, že koronavírus si najmä importujeme, mali by sme si dávať väčší pozor najmä na hraniciach. „Poďme strážiť hranice, poďme si dávať podmienky platného COVID testu," navrhol.

Aktuálny postoj premiéra zatiaľ nie je známy. Matovičov kabinet v stredu rokuje aj o súčasnej epidemiologickej situácii. Nové informácie by mohli byť známe po zasadnutí vlády.

Čítajte viac: Čaputová po stretnutí s epidemiológmi: Situácia nie je dobrá


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti