Igor Matovič navrhol nové opatrenia, zatiaľ o nich nechce hovoriť

Matovič opakovane vyzval ľudí na zodpovednosť a dodržiavanie opatrení.

Premiér Igor Matovič informoval o aktuálnej situácii ohľadne koronavírusu na Slovensku. Včera testy odhalili rekordný denný prirástok, a to 338 pacientov.

Podľa vlastných slov ide o číslo, ktorému nemôže nechať voľný priebeh a bude sa o situáciu viac zaujímať. Premiér v stredu na rokovaní vlády navrhol určité opatrenia na zamedzenie šíreniu nového koronavírusu, avšak konkretizovať ich nechcel. Očakáva, že konzílium odborníkov, ktoré má zasadnúť vo štvrtok, taktiež predloží plán, čo ďalej.


Matovič zároveň vyzval ľudí na zodpovednosť a dodržiavanie opatrení. „Opatrenia máme dostatočné, len ich rešpektujú dve tretiny ľudí a tretina ich ignoruje," podotkol.

Podľa jeho slov nie je situácia dramaticky vážna, Slovensko má oveľa lepšie výsledky ako Maďarsko a Rakúsko. "Tento boj je v dobrých rukách," povedal s tým, že ak by bola situácia zlá, vedie boj aj s druhou vlnou priamo on. Nemyslí si, že vláda podcenila prípravu na druhú vlnu.

Práve zanedbanie prípravy dnes vyčítala bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská svojmu nepriamemu nástupcovi Marekovi Krajčímu. Viac sa o téme dočítate TU.

Na margo vetovaného zákona o telekomunikáciách hovorí, že sa mohol využiť práve v auguste, keď sa ľudia vracali z dovoleniek a úrad verejného zdravotníctva tak mohol zistiť telefónne čísla od ľudí, ktorí prišli z červených krajín. Premiér poznamenal, že tento zákon už momentálne nie je prioritou. Dôvodom je aj to, že teraz je menej cestujúcich ľudí.

Súvisiaci obsah

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti