Na zoznamovacom kurze v Česku sa nakazilo najmenej 116 študentov. Chodili na diskotéky a nenosili rúška

Xénia a Matúš
Zdroj: Profimedia

Študenti sú z rôznych univerzít po celom Česku.

Koronavírus sa v Českej republike veľmi rýchlo šíri, no napriek druhej vlne, ktorá je výrazne horšia ako tá prvá, si niektorí ľudia nedajú povedať. Počas adaptačného kurzu, ktorého sa na začiatku septembra zúčastnili pri Máchovom jazere stovky vysokoškolákov z rôznych univerzít, sa COVIDOM-19 nakazilo najmenej 116 ľudí.

Máchovo jazero je najväčším rybníkom Libereckého kraja a nachádza sa v okrese Česká Lípa. Napriek zlej epidemiologickej situácii v krajine tu usporiadali zoznamovacie kurzy pre študentov z celej Českej republiky. Stalo sa tak napriek upozorneniam hygienikov, uviedli novinky.cz.

Stredisko pri jazere hostilo hneď dva turnusy adaptačných kurzov. Každého z nich sa zúčastnilo približne 700 študentov. Hygienické stanice už v tejto súvislosti zaznamenali 116 nakazených, v skutočnosti ich ale môže byť oveľa viac.

Na väčšine akcií nenosili študenti rúška. Večer sa chodili zabávať do neďalekej obce Doksy, kde je diskotéka a kemp Bílý kámen. Kurzov sa zúčastnili študenti z univerzít v Pardubiciach, Liberci, Ústí nad Labem, ale tiež vysokoškoláci z Prahy, Olomouca či Brna.

Organizátori kurzov sa bránia, že dbali na hygienické predpisy. „Keď sme zistili prvé prípady nákazy, tak sme ľudí izolovali a poslali domov," uviedol organizátor kurzu pre Univerzitu Karlovu Michal Horký.

V Českej republike pribudlo v stredu celkovo 2309 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom, čo je približne rovnaký počet ako v utorok. Prečítajte si aj: Prečo Česko zmiatla druhá vlna koronavírusu? Tu sú hlavné príčiny.

PRAHA/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti