Krajčí je opäť v karanténe. Vieme, kde prišiel do kontaktu s pozitívnym človekom

Na sociálnej sieti ráno oznámil, že sa necíti úplne zdravo.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí je už druhýkrát počas pandémie koronavírusu v domácej karanténe. Oznámil to na sociálnej sieti s tým, že sa ani necíti úplne zdravo.

"Dostal som informáciu, že som bol na pracovnom stretnutí v kontakte s pozitívnym na COVID-19. A žiaľ, necítim sa ani úplne zdravo, posledné dni boli veľmi náročné, veľa stresu a málo spánku...," napísal okrem iného.

Dostal som informáciu, že som bol na pracovnom stretnutí v kontakte s pozitívnym na COVID-19. Musím zostať v izolácii a na piaty deň sa nechať otestovať.

Uverejnil používateľ Marek Krajčí Streda 23. septembra 2020

Zdroj: Facebook/Marek Krajčí

Informovali sme sa u hovorkyne rezortu Zuzany Eliášovej, na akom pracovnom stretnutí prišiel minister do kontaktu s pozitívne testovaným človekom. Stalo sa to počas v popradskej nemocnici, ktorú navštívil v pondelok a utorok.

Potvrdila nám, že v tomto zdravotníckom zariadení k dnešnému dňu na ochorenie COVID-19 pozitívne testovali desať zamestnancov. Naďalej testujú personál, ktorý prišiel do epidemiologicky rizikového kontaktu s pozitívnymi.

„Zatiaľ to nemá žiaden dosah na chod nemocnice. Snažíme sa, aby bola poskytovaná starostlivosť v rámci možností bez nejakého vplyvu na pacienta,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.

„Minister dostal z nemocnice informáciu, že na jednom z pracovných stretnutí, ktoré v pondelok a utorok v popradskej nemocnici absolvoval, bol z infektologického hľadiska v rizikovom kontakte s pozitívnou osobou,“ uviedla pre tvnoviny.sk Eliášová.

Potvrdila, že naďalej zostáva v izolácii a na piaty deň pôjde na testovanie na ochorenie nového koronavírusu.

„Zatiaľ to nemá žiaden dosah na chod nemocnice. Snažíme sa, aby bola poskytovaná starostlivosť v rámci možností bez nejakého vplyvu na pacienta,“ uviedla Galajda.

Prvýkrát bol Krajčí v preventívnej karanténe začiatkom mesiaca, keď vo štvrtok (3. 9.) na konzíliu epidemiológov bol v kontakte s pozitívne testovaným zamestnancom ministerstva zdravotníctva. Vtedy išiel do samoizolácie do testov na koronavírus aj hlavný hygienik Ján Mikas, obaja mali negatívne testy.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti