Kvôli dvom súrodencom zatvorili 2. stupeň ZŠ, v karanténe je 18 pedagógov

Pozitívne testovaný je aj externý herec zo zvolenského divadla.

Na Základnej škole na Ďumbierskej ulici v Banskej Bystrici od piatku (25. 9.) zatvorili druhý stupeň a žiaci ostali doma. Dôvodom je, že okrem dvoch tried musí ostať v súvislosti s koronavírusom v desaťdňovej karanténe aj 15 učiteľov a traja asisenti.

Ako napísali rodičom v maile, ktorý máme v redakcii k dispozícii, deti sa budú učiť z domu s upraveným rozvrhom hodín. „O ukončení dištančného vzdelávania vás budeme informovať na základe usmernenia RÚVZ a výsledkov testov," píše sa v informácií pre rodičov.

Pokiaľ ide o prvý stupeň, žiaci sa dnes učia, rozvrh im trošku zmenili. V školských družinách sa nebudú žiaci spájať a hodiny budú mávať iba vo svojich kmeňových triedach. „Prosíme rodičov, ktorí majú súrodencov detí v karanténe, aby ich preventívne nechali doma," píše sa v maile.

Riaditeľ školy Patrik Ferianc pre tvnoviny.sk potvrdil, že pozitívne testy mali dvaja súrodenci, žiaci 5. a 7. ročníka. "Nakazili sa mimo školy, údajne od blízkej rodiny a v škole boli naposledy v pondelok. Školu sme nezavreli. Žiaci 1. stupňa pokračujú vo vzdelávaní v škole za sprísnených protiepidemických opatrení. Na 2. stupni v dotknutých dvoch triedach RÚVZ Banská Bystrica od 25. septembra prerušil výchovno vzdelávací proces," konštatoval.

Žiakov a učiteľov z dvoch tried budú testovať RT-PCR testom a na základe výsledkov škola urobí ďalšie kroky. "Zatiaľ žiaden pedagóg neprejavuje príznaky ochorenia," dodal riaditeľ.

Zdroj: TASR

"K ohrozeniu verejnosti v tejto súvislosti neprišlo, nakoľko sa v čase potvrdenia ochorenia a ani šesť dní pred ním neuskutočnili žiadne verejné divadelné predstavenia. Divadlo ďalej postupuje podľa usmernení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva," dodala.

DJGT bude návštevníkov, ktorí si na zrušené predstavenia zakúpili vstupenky, informovať o možnosti ich presunutia na iný termín, resp. o vrátení vstupného prostredníctvom webovej stránky djgt.sk, resp. telefonicky na č.tel.: 0905 932 246

BANSKÁ BYSTRICA, ZVOLEN/zg, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.