Ďalšie krajiny, ktoré hlásia najviac nových prípadov od začiatku pandémie

Emily Ratajkowski
Zdroj: shutterstoc.com/Horth Rasur

Hospitalizovaných je 1995 ľudí s podozrením na nákazu koronavírusom.

V Poľsku pribudlo od štvrtka 1587 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. Celkový počet sa tak zvýšil na 84 396. Podľa tlačovej agentúry PAP to v piatok oznámilo ministerstvo zdravotníctva.

Na chorobu COVID-19, spôsobovanú koronavírusom, zomrelo ďalších 23 ľudí a celkovo je v Poľsku 2392 mŕtvych.

Poľské ministerstvo tiež informovalo, že hospitalizovaných je 1995 ľudí s podozrením na nákazu koronavírusom, v karanténe sa nachádza 137 023 osôb a 12 937 je pod hygienicko-epidemiologickým dohľadom.

Zatiaľ sa z nákazy v Poľsku vyliečilo 66 158 ľudí.

Izrael hlási rekordných 7527 prípadov nákazy, obmedzuje lety z krajiny

Izrael v piatok tretí deň po sebe hlásil viac ako 7000 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ich počet krátko pred sprísnením celoštátnej karantény súčasne dosiahol najvyššiu úroveň od začiatku pandémie.

Ako oznámilo izraelské ministerstvo zdravotníctva v piatok dopoludnia, v krajine za posledných 24 hodín potvrdili testy nákazu 7527 ľuďom. Doterajším "rekordom" bolo 7131 prípadov zo stredy, uviedla stanica ORF.

Miera nákazy v súčasnosti predstavuje takmer 13 percent, čo znamená, že pozitívny je zhruba jeden z ôsmich testov, informoval spravodajský server Ynet.

Počet pacientov vo vážnom stave stúpol na 669, z nich 167 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Oficiálny počet úmrtí sa zvýšil na 1378 a počet prípadov presiahol 215 000.

Izrael, krajina s približne deviatimi miliónmi obyvateľov, má v súčasnosti jednu z najvyšších mier nákazy koronavírusom na svete na obyvateľa a predstavitelia zdravotníctva upozorňujú, že nemocnice rýchlo zapĺňajú svoje kapacity.

VARŠAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľsko

Dôležité udalosti