Trenčianska nemocnica kolabuje: Na infekčnom oddelení sú nakazení viacerí lekári a sestry

Polícia v Birminghame uzatvorila oblasť, kde došlo k incidentu.
Polícia v Birminghame uzatvorila oblasť, kde došlo k incidentu. Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Opatrenia, ktoré nemocnica prijíma, sa dotknú aj pacientov.

Fakultná nemocnica v Trenčíne hlási vážny problém. Takmer dvadsať zamestnancov tam pozitívne testovali na koronavírus. Sú medzi nimi aj lekári. Opäť obmedzia aj operácie.

Nárast pozitívne testovaných zamestnancov nám potvrdilo vedenie nemocnice.

„Momentálne máme 18 pozitívnych zamestnancov, z toho sú šiesti lekári a desiati stredný zdravotnícky personál. Jedna pani je hospitalizovaná, ostatní sú v domácom liečení,“ uviedol Tomáš Janík, riaditeľ Fakultnej nemocnice Trenčín.

Očakávajú však nárast pozitívne testovaných zamestnancov a ohrozený je chod niektorých oddelení.

„Momentálne riešime testovanie na oddelení ortopédie. Je možné povedať, že momentálne pracujeme na obmedzení prevádzky určitých oddelení, ako sú pľúcne, rehabilitačné a podobne,“ hovorí riaditeľ nemocnice.

„Lôžková kapacita infekčného oddelenia je prekročená cez 50 %, čo teraz už bude, takže na základe požiadavky buď ministerstva zdravotníctva alebo fakultnej nemocnice, ktorá nás požiadala, dáme rozhodnutie o reprofilizácii nemocnice,“ vysvetlila Ľudmila Bučková, riaditeľka RÚVZ Trenčín.

Inak povedané, obmedzia čo najviac pobyt pacientov, upresnia počty zamestnancov a prehodnotia zdravotný stav. Od pondelka by mali rušiť operácie, tak ako v marci tohto roku.

„Je možné predpokladať určité obmedzenia aj pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti z hľadiska operačných činností a podobne,“ pripustil riaditeľ nemocnice.

Vedenie nemocnice prijalo okamžite opatrenia, medzi ktorými je napríklad zákaz spoločne sa stravovať v jedálni.

„Vydávame jedlo krabičkovým spôsobom. Zároveň apelujem na každého zamestnanca, na každého vedúceho pracovníka, aby sa dodržiavali zásady hygieny, používanie rúšok, obmedzenie styku po pracovných hodinách,“ dodal riaditeľ.


TRENČÍN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti