WHO varuje, celkový počet obetí na koronavírus môže prekročiť túto hranicu

Premiér Igor Matovič, minister obrany Jaroslav Naď, hlavný hygienik Ján Mikas a europoslanec Peter Pollák.
Zdroj: TASR/AP

Úmrtia na celom svete momentálne dosiahli počet 985.707.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok varovala, že počet úmrtí na ochorenie COVID-19 sa môže viac ako zdvojnásobiť a dosiahnuť dva milióny, ak nebudú pokračovať opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Európa, ktorá čelí nárastu prípadov, už sprísňuje obmedzenia a Spojené štáty prekročili ďalší pochmúrny míľnik, píše tlačová agentúra AFP.

Úmrtia na celom svete dosiahli počet 985.707, a to spomedzi vyše 32,3 milióna prípadov nákazy. Tieto údaje platné v piatok k 20.00 h SELČ zverejnila agentúra AFP.

Najťažšie postihnuté Spojené štáty prekročili hranicu sedem miliónov prípadov nákazy - čo je viac ako pätina všetkých celosvetových prípadov, pritom USA majú len štyri percentá svetovej populácie.

"Už jeden milión (úmrtí) je hrozné číslo a musíme sa nad tým zamyslieť, kým začneme uvažovať o druhom milióne," odpovedal riaditeľ WHO pre núdzové situácie Michael Ryan novinárom na otázku, o koľko vyššie sa môže ešte vyšplhať počet mŕtvych.

Dodal však: "Sme pripravení kolektívne urobiť to, čo treba, aby sme sa tomu číslu vyhli? Ak tie kroky neurobíme... áno, budeme vidieť to číslo a žiaľ, aj oveľa väčšie."

MADRID/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtia

Dôležité udalosti