V Národnom onkologickom ústave potvrdili koronavírus 13 zamestnancom, vrátane lekárov a sestier

Razia v Michalovciach.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Zariadenie naďalej funguje v štandardnom režime.

Testy odhalili koronavírus už aj v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. Dokopy je infikovaných 13 zamestnancov, medzi ktorými je šesť lekárov, päť sestier a dvaja sanitári.  Denníku SME to potvrdila hovorkyňa ústavu Patricia Kubicová.

"Naďalej poskytujeme zdravotnú starostlivosť pre pacientov v štandardnom režime," uviedla pre denník Kubicová.

Stále častejšie sa infikovaní objavujú v zdravotníckych zariadeniach, nemocniciach, či domoch pre seniorov.

V piatok sme informovali, že trenčianska nemocnica je na pokraji kolapsu. Pozitívne testovaných na koronavírus tam bolo 18 zamestnancov, čo zrejme ešte nebude konečné číslo. Nemocnice funguje v obmedzenom režime a je ohrozený chod niektorých oddelení.

Ďalším problémom sú domovy sociálnych služieb. Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) naprieč Sloveskom v nich evidujú zvýšený počet infikovaných. Mnoho prípadov nahlásili RÚVZ v Bratislave, Prievidzi, Dolnom Kubíne, Nových Zámkoch a Košiciach.

Na Slovensku v piatok (25. 9.) identifikovali 552 pozitívnych vzoriek na COVID-19, laboratóriá vykonali 6483 testov. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie vzrástol na 8600, umrelo 44 pacientov, vyliečilo sa 4098. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je 4458.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti