Prievidzský okres zasiahla druhá vlna. Niektoré zariadenia sú už celé v karanténe

Bruno Fernandes (vľavo) z Manchesteru United oslavuje gól na pôde Brightonu.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Zlá situácia je aj v Lehote pod Vtáčnikom, kde dnes opäť dezinfikovali miestnu základnú školu.

Druhá vlna COVID-19 udrela možno v ešte väčšej sile ako sa čakalo. Dokonca aj na miestach, kde doteraz nemali ani jeden pozitívny prípad. Na Hornej Nitre sú znepokojení. Niektoré zariadenia sú už celé v karanténe.

Prievidzký okres má od vypuknutia pandémie najvyššie číslo pozitívne testovaných ľudí. V piatok tam odhalili 46 pozitívnych.

Ide najmä o dohľadané kontakty už pozitívnych osôb a tiež aj importy z Ukrajiny a z Poľska. To sú prevažne baníci, ktorých sa podarilo zachytiť.

Zlá situácia je aj v Lehote pod Vtáčnikom, kde dnes opäť dezinfikovali miestnu základnú školu. Tá je celá ešte stále v karanténe. Budúci týždeň by mohli otvoriť niektoré triedy.

Od včera je až do odvolania v karanténe aj zariadenie pre seniorov v Nitrianskych Sučanoch. Z 28 testov tam bolo deväť pozitívnych.

Na týchto zamestnancov prišli tak, že pozitívne testovali jedného klienta zariadenia, ktorý bol hospitalizovaný v nemocnici v Bojniciach.

Na ďalší deň bolo testovaných ďalších sedem a tí boli všetci negatívni. Klientov testovali dnes, čakajú na výsledky. Desať pozitívnych zamestnancov a aj klienti sú zatiaľ bezpríznakoví a bez problémov.

Viac v reportáži Michala Bujnu.


PRIEVIDZA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Domov seniorov

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.