Zázrak: Muž s koronavírusom po 172 dňoch opustil jednotku intenzívnej starostlivosti

Budúca mamina Miška.
Zdroj: Facebook/Brian Mearns

Jeho najbližší ho odteraz môžu navštevovať každý deň na jednu hodinu.

Neuveriteľný príbeh, pod ktorý sa podpísal nový koronavírus. Brian Mearns (63) z britského Edinburghu sa totiž z neho zotavil po neuveriteľných 172 dňoch na jednotke intenzívnej starostlivosti. Ide vôbec o národný rekord. Píše The Sun.

Jeho zázračné vyliečenie vyznieva o to šokujúcejšie, že zdravotníci zavolali jeho príbuzných do nemocnice štyrikrát, aby sa s ním rozlúčili.

Jeho život totiž visel doslova na vlásku po tom, čo utrpel dva zápale pľúc. Brian sa ochorením COVID-19 nakazil 25. marca, len niekoľko dní pred narodeninami.

Tvrdí, že pociťoval únavu a bolesť chrbta, avšak ani raz nemal zvýšenú teplotu. Lekári mu povedali, že zrejme dostal zápal obličiek, a tak mu predpísali antibiotiká.

Keď 28. marca sám prišiel do nemocnice, všetko malo rýchly spád. O deň neskôr ho už museli hospitalizovať na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Muž však napokon pokoril všetky negatívne predpovede a keď ho v stredu (23.9.) previezli na iné oddelenie, zdravotnícky personál mu na chodbe vytvoril koridor a tlieskal mu.

Jeho najbližší ho odteraz môžu navštevovať každý deň na jednu hodinu. Veria, že už čoskoro sa ich veľký bojovník bude môcť vrátiť domov. 

EDINBURGH/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pacient

Dôležité udalosti