Menej testov, menej nakazených. V nedeľu pribudlo v Česku 1 305 prípadov

Štátny tajomník rezortu pôdohospodárstva Martin Fecko.
Zdroj: TASR/AP Photo/Michel Euler

V porovnaní s 1983 prípadmi za sobotu ide o výrazný pokles, no ten súvisí aj s menším počtom testov vykonaných počas víkendu.

V Českej republike pribudlo v nedeľu 1305 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Ich celkový počet tak stúpol na 64.597, vyplýva to z údajov zverejnených v pondelok ráno na webe ministerstva zdravotníctva. V porovnaní s 1983 prípadmi za sobotu ide o výrazný pokles, no ten súvisí aj s menším počtom testov vykonaných počas víkendu.

V dôsledku nákazy doteraz zomrelo 606 ľudí, uzdravilo sa 31.268 osôb. Počet aktívnych prípadov dosiahol 32.723.  Aktuálne je hospitalizovaných 802 osôb a vykonalo sa ďalších 15.187 testov (údaje platné k nedeľňajšej 18.37 h).

Český minister zdravotníctva Roman Prymula v nedeľu uviedol, že uvažuje o obmedzení zhromažďovania na maximálne desať až 20 ľudí. Zatiaľ nemieni zatvárať základne školy, u stredných škôl sa bude viesť diskusia o zavedení dištančnej výučby s výnimkou prvých ročníkov. Chce rokovať s ministrom školstva Robertom Plagom o dočasnom zrušení výučby hudobnej výchovy a telocviku, pri ktorých žiaci nemusia nosiť rúška.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti