Každý siedmy testovaný bol pozitívny. Nedeľné čísla sú opäť rekordné

Divča zo Špicbergov štrajkuje za záchranu klímy.
Zdroj: TASR/AP Photo/Johan Nilsson

Laboratóriá vykonali menej ako dvetisíc testov.

Po nedeľnom testovaní pribudlo na Slovensku 265 nových infikovaných koronavírusom. Laboratóriá vykonali 1954 testov. Celkovo tak evidujeme 9343 prípadov.

Súvisiaci obsah

Nepribudlo žiadne úmrtie a vyliečili sa 35 pacienti. Celkovo sa už zotavilo 4213 pacientov.

Nedeľné čísla predstavujú najvyšší denný prírastok v pomere k počtu testov. Z vykonaných testov je až 13,5 percenta pozitívnych. Každý siedmy testovaný mal pozitívny výsledok.

Najviac nových prípadov pribudlo v Námestove (70). Ide tak o druhý prípad počas druhej vlny, keď v počte prípadov nedominovala Bratislava. Tam včera odhalili 41 prípadov.

Nasledujú Martin (16), Dunajská Streda (12), Košice (12), Tvrdošín (11), Galanta (9), Komárno (7), Hlohovec (6), Zvolen (6), Banská Bystrica (5), Spišská Nová Ves (5) a Trenčín (5). Štyri prípady boli v okresoch Bardejov, Poprad, Ružomberok a Zlaté Moravce, po tri prípady v okresoch Dolný Kubín, Košice a okolie, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Pezinok, Prievidza, Senec, Veľký Krtíš, Žiar nad Hronom a Žilina. Dva prípady boli v okrese Trnava, jeden prípad zaznamenali Čadca, Detva, Kežmarok, Levice, Malacky, Nitra, Považská Bystrica, Revúca, Senica, Snina, Trebišov a Žarnovica.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Je medzi nimi 127 žien a 138 mužov, sú vo veku od 2 do 93 rokov.

V nemocniciach je hospitalizovaných 197 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 168 z nich. Z nich leží na JIS 16 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 15.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti