Ochoreniu COVID-19 podľahol Nicholasov brat. O 12 dní zomrel aj on

tlacovka uk_tvnoviny.mp4
Zdroj: YouTube / Coronavirus News

Po Nicholasovi a Ralphovi zostala ešte ich sestra Joanne a rodičia Josephine (93) a Nicholas (96).

Boli nielen bratmi, ale aj najlepšími kamarátmi. Šesťdesiatpäťročného Nicholasa Gismondiho a jeho o štyri roky staršieho brata Ralpha však o život pripravil koronavírus. Bratia skonali v nemocnici s odstupom len dvanástich dní, píše CNN.

Nicholasa hospitalizovali po tom, čo začal mať problémy s dýchaním. Jeho stav sa zhoršil natoľko, že ho lekári museli previezť na jednotku intenzívnej starostlivosti. Podozrenie na ochorenie COVID-19 sa potvrdilo nielen uňho, ale aj u jeho manželky Mary Jane.

O pár dní ale rodina musela Nicholasovi oznámiť zdrvujúcu správu. Jeho starší brat v nemocnici v dôsledku komplikácii súvisiacich s COVID-19 skonal. O dvanásť dní neskôr napokon koronavírus pripravil o život aj Nicholasa.

Rodiny oboch bratov uviedli, že Nicholas a Ralph boli skvelými priateľmi a najviac si užívali spoločné chvíle, najmä na rodinných dovolenkách. Obaja bratia už mali vnúčatá, ktorých prítomnosť si podľa svojich manželiek nesmierne užívali.


Starší Ralph sa narodil v roku 1951 v New Yorku. Pracoval ako hasič v newyorskom zbore a vypracoval sa až na kapitána. Bol medzi prvými hasičmi, ktorí zasahovali 11. septembra 2001 pri útoku na newyorské dvojičky. Neskôr pracoval aj ako steward spoločnosti JetBlue Airlines.

Jeho manželka Ann uviedla, že po jeho smrti sa Ralphovi bývalí kolegovia z leteckej spoločnosti previezli okolo ich rodinného domu, aby svojmu kolegovi a kamarátovi vzdali hold.

S manželkou spolu strávili 52 rokov, narodili sa im dve dcéry a mali päť vnúčat. „Ralph miloval ľudí a ľudia milovali jeho. Bol to ten najúžasnejší človek,“ dodala Ann.


Nicholas sa narodil v roku 1955 tiež v New Yorku. Vyštudoval účtovníctvo, no vynikal ako hráč bejzbalu a basketbalu, neskôr pôsobil ako prezident bejzbalovej ligy v meste Westfield v štáte New Jersey. Svoju vtedy ešte len budúcu manželku Mary Jane spoznal v roku 1974. Narodili sa im traja synovia a neskôr sa stali starými rodičmi dvoch vnúčat.

„Bol láskavý a veľmi rád sa smial. Mal úžasný smiech,“ zaspomínala si na svojho manžela Mary Jane. „Dobrovoľníctvo a komunita boli pre neho veľmi dôležité,“ dodala.

V deň, keď Nicholasova manželka priniesla domov urnu s jeho pozostatkami, sa pred ich domom zhromaždili susedia a kamaráti, ktorí vzdali česť jeho pamiatke transparentami a spoločne si pripili ako prejav úcty k zosnulému priateľovi.

Po Nicholasovi a Ralphovi zostala ešte ich sestra Joanne a rodičia Josephine (93) a Nicholas (96).

USA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme New york

Dôležité udalosti