Jogínku pripútal koronavírus na sedem mesiacov na lôžko. Takmer nevyjde z domu

Žena, ktorá pravidelne cvičila a viedla aktívny život, si teraz ledva urobí raňajky.

Koronavírus je zákerné ochorenie práve v tom, že u niektorých nakazených ľudí sa neprejavia žiadne príznaky, ale iných môže doslova pripútať na lôžko aj na dlhé týždne. Britka Alisa Gabayová (36) môže hovoriť až o niekoľkých mesiacoch. Neustále sa cítila chorá a slabá, píše mirror.co.uk.

Alisa býva v Londýne a až doteraz viedla aktívny život. Je milovníčkou Bikram yogy, ktorú zvykla cvičiť aj trikrát týždenne. Teraz je pre ňu náročné urobiť si doma napríklad raňajky. Nakazila sa koronavírusom, ktorý jej zmenil život. Bojuje s ním už sedem mesiacov.

Britka je jednou z tých pacientov, ktorí trpia príznakmi COVIDU-19 aj dlhé mesiace po nakazení. Výsledky testov má už dávno negatívne, ale ochorenie ju natoľko oslabilo, že dodnes sa necíti byť fit. Odkedy sa nakazila, opustila svoj domov iba päťkrát. Nevládze totiž ani chodiť na prechádzky. „Položilo ma to na kolená. Pripútalo ma to o posteľ na sedem mesiacov," prezradila.

„Zmenilo ma to na človeka, ktorý žije v strachu, čo sa stane, keď si vyčerpám svoje úspory," dodala. „Aj sedem mesiacov od prvotného nakazenia som neschopná pracovať, nedokážem si ísť nakúpiť ani základné potraviny, som izolovaná od sveta bez lekárskej podpory a koniec tohto trápenia je v nedohľadne."

Alisa sa rýchlo vyčerpá, v noci spáva aj 11 hodín a následne si cez deň ešte potrebuje pospať okolo poludnia. „Veľmi rýchlo sa zo všetkého unavím, často spravím za deň iba jednu vec," dodáva zúfalo.

LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti