Po zistení prípadov koronavírusu už trnavská záchranná služba opäť funguje

nemocnica.jpg
Zdroj: TASR

Prijímanie tiesňových hovorov na linku 150 bolo zabezpečované z viacerých mimotrnavských pracovísk.

Po prerušení prevádzky v uplynulom týždni pre pozitívne testy na ochorenie COVID-19 u viacerých operátorov tiesňovej linky záchrannej zdravotnej služby začalo Operačné stredisko (OS) Krajského riaditeľstva (KR) Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave ako súčasť koordinačného strediska integrovaného záchranného systému opätovne fungovať. Informuje o tom Prezídium HaZZ na sociálnej sieti.

Prijímanie tiesňových hovorov na linku 150 bolo zabezpečované z viacerých mimotrnavských pracovísk, z okresu Piešťany boli hovory presmerované na operačné stredisko KR HaZZ v Trenčíne, z okresov Trnava, Senica a Skalica do Bratislavy a z okresov Galanta a Dunajská Streda do Nitry. Výsledky testov všetkých príslušníkov HaZZ zaradených na OS v Trnave sú negatívne.

Prezídium HaZZ doplnilo, že v súvislosti s podobnými neočakávanými udalosťami je Hasičský a záchranný zbor pripravený technicky zvládať podobné situácie a dokáže naďalej plynule zabezpečovať svoje úlohy na úseku operačného riadenia bez obmedzení.

TRNAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trnava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.