Jeden okres je vzorom pre celé Slovensko. Posledný prípad COVID-19 tam odhalili ešte v júli

Testovanie zamestnancov zariadení sociálnych služieb na Uhlisku v Banskej Bystrici.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Tento okres je zároveň jediným, ktorý za uplynulých 14 dní nemá žiadny pozitívny prípad.

V posledný septembrový deň na Slovensku odhalili až 797 nových prípadov ochorenia COVID-19. Ide o vôbec najvyšší denný počet od začiatku pandémie.

Tridsiaty september však v sebe nesie aj ďalšie prvenstvo. Takmer osem stoviek nových infikovaných odhalili až v 63 okresoch, čo aj v tomto prípade predstavuje rekord.

Okresmi, v ktorých stredajšie testy neodhalili koronavírus, sú Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žarnovica, Banská Štiavnica, Rimavská Sobota, Revúca, Svidník a Poltár.

Práve Poltár je výnimkou. Takmer šesťtisícové mesto v Banskobystrickom kraji má od začiatku pandémie len tri pozitívne prípady, posledný nález pochádza ešte z 20. júla.

Zdroj: nczi.sk

Pri pohľade na výskyt prípadov za uplynulých 14 dní si veľmi dobre počína aj susedná Rimavská Sobota, kde počas posledných dvoch týždňoch odhalili len tri prípady ochorenia.

Najviac, 645 prípadov, za uplynulých 14 dní evidujú v Bratislave. Viacero osláv a svadieb na severe Slovenska sa prejavilo aj v číslach za toto obdobie. Námestovo má 386 prípadov za posledné dva týždne, Tvrdošín 225.

Zdroj: nczi.sk

Ďalšia svadba spôsobila ohnisko nákazy aj na severovýchode krajiny. Zvýšené čísla totiž zaznamenali aj v okrese Bardejov, kde za posledné dva týždne bolo 133 prípadov. Vôbec najmenším počtom infikovaných, len dvomi, sa môže pochváliť okres Krupina.

Spomedzi krajov dominuje Žilinský (974), s 844 pozitívnymi testami nasleduje Bratislavský, 722 hlási Prešovský kraj, najmenej (268) má Banskobystrický kraj.

Zdroj: nczi.sk

BRATISLAVA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prípady

Dôležité udalosti