Taliansko má najhorší denný prírastok chorých na COVID-19 od apríla

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Najväčší počet nových prípadov hlásili región BenátskO.

Taliansko zaznamenalo vo štvrtok ďalších 2 548 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, čo je najvyšší denný nárast od druhej polovice apríla.

V stredu (1. 10.) úrady evidovali 1 851 nových infikovaných. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na talianske ministerstvo zdravotníctva.

Najväčší počet nových prípadov hlásili región Benátsko na severovýchode Talianska (445), región Kampánia na juhu krajiny (390) a severotaliansky región Lombardsko (324).
Celkový počet nakazených v Taliansku stúpol na 317 409.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Za posledný deň podľahlo ochoreniu COVID-19 ďalších 24 pacientov, čím sa oficiálny počet obetí v krajine zvýšil na 35 918.

Taliansko si za uplynulé týždne vyslúžilo uznanie za udržanie miery nákazy koronavírusom na výrazne nižšej úrovni v porovnaní s mnohými ďalšími krajinami v Európe, podotýka DPA.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

RÍM/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti