Krajské operačné stredisko záchranárov v Trnave obnovilo svoju činnosť. Zamestnanci sú už zdraví

Záchranka
Zdroj: TASR

Bardejov zatvára školy.

Krajské operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby v Trnave po nútenej prestávke v piatok ráno obnovilo svoju činnosť. Z dôvodu pozitívneho testu na ochorenie COVID-19 u viacerých operátorov tiesňovej linky 155 nefungovalo od 21. septembra. Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Ako uviedla Krčová, volajúci na tiesňovú linku 155 prerušenie činnosti krajského operačného strediska v Trnave nepocítili. "Systém je nastavený tak, že hovory boli presmerované na ďalšie krajské operačné strediská. Aj vďaka ďalším prijatým opatreniam bol v Trnavskom kraji počas prerušenia činnosti zabezpečený nepretržitý príjem na tiesňovej linke 155 bez obmedzenia a nebola ohrozená dostupnosť prednemocničnej neodkladnej starostlivosti a záchrannej zdravotnej služby na území SR," informovala.

Svoju činnosť v tomto týždni obnovilo na linke 150 aj operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, ktoré je súčasťou koordinačného strediska integrovaného záchranného systému v Trnave.

Bardejovský krízový štáb rozhodol, že od pondelka (5. 10.) prerušia na desať dní vyučovanie na ZŠ a ZUŠ, ktorých zriaďovateľom je mesto. Ako informuje radnica na sociálnej sieti členovia štábu tak akceptovali odporúčania okresného epidemiológa.   Podľa aktuálneho vývoja situácie sa v najbližších dňoch bude rozhodovať aj o prerušení procesu v materských školách.

TRNAVA/TASR, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 155

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.