Zlá správa! Pozitívne testovaní sa objavili vo viacerých domovoch dôchodcov na Slovensku

Julianne Moore na 54. ročníku MFF KV
Zdroj: TASR

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR to uviedol na sociálnej sieti.

Viaceré Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) SR zaznamenali výskyt pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 v domovoch sociálnych služieb. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR to uviedol na sociálnej sieti.

V územnej pôsobnosti RÚVZ Nové Zámky pribudlo v piatok (2. 10.) podľa úradu k desiatim pozitívne testovaným pracovníkom zo zariadenia sociálnych služieb aj 24 klientov. "Počet pozitívne testovaných klientov ešte nemusí byť konečný, na časť výsledkov sa ešte čaká. Zdravotný stav klientov je pravidelne monitorovaný," spresnili hygienici.

Pozitívne prípady sú aj v zariadení sociálnych služieb v rámci RÚVZ Prievidza. "Celkovo 22 prípadov COVID-19 v ostatných dňoch potvrdili v zariadení sociálnych služieb na uzavretom oddelení. Celé toto oddelenie už bolo pretestované, pozitívnych je 19 klientov a traja členovia personálu," dodal úrad s tým, že osoby sú bez príznakov ochorenia a zariadenie je v karanténe.

V rámci pôsobnosti RÚVZ Dolný Kubín, Nitra a Bardejov pochádzajú nové pozitívne prípady podľa hygienikov najmä z rodinných osláv a svadieb.

Na Slovensku v piatok pribudlo 704 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 12.321. Laboratóriá otestovali 9492 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 37 pacientov. V súvislosti s novým koronavírusom nepribudlo na Slovensku žiadne úmrtie, počet úmrtí zostáva na čísle 54. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Početnejšie prípady ochorenia COVID-19 zaznamenali v piatok regionálne úrady v Dolnom Kubíne, Bratislave, Prievidzi, Nových Zámkoch, Bardejove, Nitre a Starej Ľubovni.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Slovensko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.