Jeden z našich susedov hlási denné rekordy: Počet infikovaných aj počet úmrtí

Celkový počet prípadov nákazy, sa tak zvýšil na viac ako 220-tisíc.

Na Ukrajine zaznamenali za uplynulých 24 hodín 4661 nových prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a tiež 92 súvisiacich úmrtí.

Vyplýva to z údajov zverejnených v sobotu Systémom monitorovania epidémie koronavírusu ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RBNO), píše agentúra Ukrinform.

V oboch prípadoch (infikovaných i úmrtí) ide o dosiaľ najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie, informovala agentúra UNIAN.

Celkový počet prípadov nákazy, ktoré v tejto krajine potvrdili od začiatku pandémie, sa tak zvýšil na 222.322. Úmrtí súvisiacich s koronavírusom tam už dosiaľ zaznamenali 4353.

Za posledných 24 hodín sa podľa údajov RBNO z ochorenia COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, vyliečilo 2146, čím sa celkový počet vyliečených od začiatku pandémie zvýšil na 98.737.

Väčšinu nových prípadov nákazy evidujú v hlavnom meste Kyjev (411) a tiež v Ľvovskej, Charkovskej, Odeskej a Dnipropetrovskej oblasti, uvádza UNIAN.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odhaduje, že koncom roka bude na Ukrajine denne pribúdať 7000-9000 prípadov nákazy.

KYJEV/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti