Jedného z najdlhšie hospitalizovaných pacientov s COVID-19 prepustili. V nemocnici strávil 149 dní

Patel v nemocnici „oslávil“ aj svoje šesťdesiate tretie narodeniny
Zdroj: YouTube / DAILY NEWS

Šesťdesiattriročného otca dvoch detí prijali do nemocnice King George Hospital ešte v máji po tom, čo omdlel vo svojom dome v londýnskej štvrti Chadwell Heath.

V nemocnici strávil takmer päť mesiacov. Jedného z najdlhšie hospitalizovaných pacientov s koronavírusom lekári vo Veľkej Británii prepustili po neuveriteľných 149 dňoch. Šesťdesiattriročný Anil Patel z Londýna teraz varuje ostatných, aby ochorenie nebrali na ľahkú váhu, informuje Mirror.

Patel bojoval o svoj život na jednotke intenzívnej starostlivosti dlhé štyri mesiace. V nemocnici však celkovo strávil 149 dní, čo z neho robí jedného z najdlhšie hospitalizovaných pacientov na Britských ostrovoch.

Šesťdesiattriročného otca dvoch detí prijali do nemocnice King George Hospital ešte v máji po tom, čo omdlel vo svojom dome v londýnskej štvrti Chadwell Heath. Lekári ho následne testovali na koronavírus, ktorý mu v nemocnici potvrdili.

Muž priznáva, že si prvé dva mesiace svojej hospitalizácie vôbec nepamätá. „Spomínam si, ako moja dcéra volala sanitku a ako ma previezli do nemocnice, z nasledujúcich dvoch mesiacov si ale nepamätám nič,“ uviedol.

Patel však ani po prepustení z nemocnice nezamieril domov. Lekári muža prepustili do ústavnej liečebne, aby sa tam úplne zotavil a až potom môže ísť za svojou manželkou a dvomi dcérami. Návrat by chcel stihnúť ešte pred novembrom, kedy jeho dcéry oslavujú narodeniny. „Za celú tú dobu som ich videl len jediný raz, keď ma personál zobral von. Bolo to veľmi emotívne,“ opísal momenty, kedy po dlhých mesiacoch uvidel svoju rodinu prvý raz naživo, dovtedy komunikovali len prostredníctvom videohovorov.


Muž v nemocnici „oslávil“ aj svoje šesťdesiate tretie narodeniny, ktoré mal v auguste. Nemocničný personál, s ktorým si počas hospitalizácie vybudoval priateľský vzťah, mu k narodeninám zaspieval a priniesol aj darček.

Patel všetkým ľuďom, ktorí ešte stále spochybňujú nebezpečenstvo infekcie koronavírusom, odkazuje, aby dodržiavali bezpečnostné, hygienické a karanténne pravidlá. „Nechcel by som, aby si ktokoľvek musel prejsť tým, čím som si prešiel ja. Noste rúška a robte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste sa nenakazili. Neuveriteľne ma hnevá, keď počúvam, že ľudia nerešpektujú pokyny. Zmenili by názor, keby videli, ako ľudia v nemocniciach trpia,“ dodal na záver Patel.

LONDÝN/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pacient

Dôležité udalosti