Študenti Žilinskej univerzity musia opustiť internáty, vyučovanie bude cez internet

Skrat pretekára zachytila kamera.
Zdroj: TASR

Štyri zamestnankyne majú COVID-19.

Žilinská univerzita v Žiline prechádza od pondelka na dištančnú formu štúdia. Ubytovaní študenti sú povinní opustiť ubytovacie zariadenia na Veľkom diele, na Hlinách a zostať v domácej karanténe do 18. októbra. Dôvodom sú štyri pozitívne testované zamestnankyne na ochorenie COVID-19 .

"Minulý týždeň zistili ochorenie COVID-19 u zamestnankyne internátov, ktorá ubytovávala študentov. Následne išlo na testy ďalších sedem zamestnankýň a tri z nich boli pozitívne testované. Z toho dôvodu sme museli urobiť opatrenia, keďže boli v kontakte s viacerými študentmi. Po dohode s hygienikom Žilinského kraja sme museli zatvoriť internáty a prejsť na online výučbu," informoval ďalej rektor Jozef Jandačka.

Doplnil, že pred ukončením karantény zvážia, či sa vrátia k prezenčnej forme štúdia alebo ponechajú dištančnú formu.

"Na internáte zostávajú iba študenti zo zahraničia, ktorí majú vytvorené karanténne prostredie. To znamená, nemali by vychádzať z izieb a z internátov. Zabezpečíme im stravu, všetky služby pre bežný život. Je to necelých 200 študentov," dodal.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

ŽILINA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti