Aj primátor Považskej Bystrice mal pozitívny test, mestskí poslanci idú na testy

Uviedol, že choroba má u neho mierny priebeh.

Po považskobystrickom viceprimátorovi Jánovi Panákovi mal pozitívny test na nový koronavírus aj primátor mesta Karol Janas. Informoval o tom na sociálnej sieti.

„Choroby sa nevyhýbajú nikomu a aj mne bol podobne ako viacerým Považskobystričanom diagnostikovaný COVID-19. Myslím si, že takéto veci netreba tajiť, ale treba o nich otvorene hovoriť. Choroba má zatiaľ u mňa mierny priebeh, verím, že to tak aj zostane. Držme si navzájom palce, aby sme to všetci v zdraví zvládli," informoval Janas na svojom profile.

Mestský úrad fungovať v obmedzenom režime.  Ako informovala vedúca oddelenia komunikácie, kultúry a medzinárodnej spolupráce považskobystrickej radnice Miluše Kollárová, na testy pôjdu poslanci mestského zastupiteľstva a niekoľko desiatok zamestnancov mestského úradu. Radnica zrušila aj štvrtkové (8. 10.) zasadnutie mestského zastupiteľstva.

Poslancov a zamestnancov mestského úradu budú podľa Kollárovej testovať v stredu (7. 10.), Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici vyčlenila na testovanie poslancov a pracovníkov úradu mimoriadny odberný deň. Zvyčajne sa v Považskej Bystrici testuje v utorok a v piatok.

POVAŽKÁ BYSTRICA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.