Pohreb v čase pandémie: Syn chcel utešiť plačúcu matku, zamestnanec krematória mu to nedovolil

lara_sikana_komplet.mp4
Zdroj: Facebook/Milton Keynes Community Hub

Hovorca miestnej radnice sa za nepríjemný incident rodine ospravedlnil.

Smútočný obrad v anglickom meste Milton Keynes prerušil zamestnanec krematória, keď si príbuzní začali presúva stoličky k trúchliacej vdove. Video zachytávajúce nedôstojnú scénu vyvolalo na sociálnych sieťach veľmi kritické reakcie. Píše o tom portál Daily Mail.

Mnohí poukázali na dvojaký meter v uplatňovaní pravidiel sociálneho dištancovania zavedených v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Craig Bicknell, syn zosnulého Alana Wright, ktorý nedávno zomrel na infarkt, si prisunul stoličku k svojej matke aby ju utešil. Následne to isté začali robiť aj ďalší príbuzní a v tom sa v miestnosti objavil zamestnanec krematória, ktorý začal mávať rukami a upozornil ich, aby sa vrátili na svoje pôvodné miesta.

„V reštaurácii aj v krčme môžeme sedieť vedľa seba, môžem ju navštíviť v jej dome, šiesti sa môžeme viezť do krematória v jednom aute, ale keď chcem mamu objať počas otcovho pohrebu, do miestnosti vbehne muž kričiaci, že máme prestať a prinúti nás rozdeliť sa..akoby nestačilo, že tie chvíle pre nás boli veľmi ťažké aj bez toho," napísal Bicnell na sociálnej sieti.

Hovorca miestnej radnice sa za nepríjemný incident rodine ospravedlnil. „Je nám ľúto, že sme smútiacu rodinu nahnevali. Obvykle nemáme vo zvyku prerušovať smútočný obrad, keď sa ľudia navzájom utešujú a aj v tomto prípade sa to malo riešiť s väčším citom. Riešime to tak, že pred obradom nám riaditelia pohrebných ústavov nahlásia, či príbuzní zosnulého chcú mať stoličky vedľa seba mať stoličky vedľa seba," vysvetlil hovorca radnice.

Zdroj: Facebook/Milton keynes Community Hub

MILTON KEYNES/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.