Opäť rušia operácie. Pre infikovaných zdravotníkov nebudú operovať ani v Bardejove

Rovnakej situácii čelia aj v Banskej Bystrici.

V nemocniciach pribúdajú infikovaní pacienti aj zdravotníci. Chorí zostávajú doma a ich kolegovia, ktorí s nimi prišli do kontaktu, musia ísť takisto do karantény. Niektoré nemocnice preto rušia plánované operácie.

Bardejovská nemocnica je jednou z nich. Od utorka poskytuje iba akútnu zdravotnú starostlivosť. Pacientov na plánované operácie neprijímajú.

„V karanténe máme viac ako 50 zamestnancov, z toho je 80 percent COVID pozitívnych,“ potvrdil riaditeľ nemocnice Marián Petko.

Izolovaných musí byť až osem lekárov a veľa sestričiek si čerpá OČR s deťmi, v Bardejove sú totižto zatvorené aj základné školy. Operácie sa odkladajú aj pre nedostatok krvi. Ľudia totižto prestali chodiť darovať krv.

Lôžkovú a ambulantnú časť detského oddelenia museli kvôli chýbajúcim špecialistom a zdravotným sestrám úplne uzatvoriť. V okrese evidujú takmer štyristo nakazených a každým dňom pribúdajú ďalší.

Ak budú pribúdať ďalší infikovaní zdravotníci, hrozí, že v nemocnici budú musieť zatvárať celé oddelenia. Krízový štáb preto budú žiadať o posily z iných miest.

Vážna situácia a desiatky nazených zamestnancov hlácia aj v Poprade.

Situáciu v nemocniciach sleduje redaktor Martin Jedinák a Ján Tribula.


BARDEJOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti