Francúzsko zaznamenalo rekordný počet nových prípadov koronavírusu

Situácia v Brazílii sa nezlepšuje.
Zdroj: TASR/AP Photo/Christophe Ena

Francúzsky prezident avizoval zavedenie ďalších epidemiologických opatrení.

Francúzsko zaznamenalo rekordných 18.476 nových prípadov infekcie novým druhom koronavírusu. Prírastok za predošlých 24 hodín oznámilo v stredu neskoro večer francúzske ministerstvo zdravotníctva, informovala agentúra DPA.

Predošlý najvyšší prírastok od začiatku pandémie, a to 16.972, hlásilo pritom Francúzsko len uplynulú sobotu. Stredajší nárast infikovaných je zároveň značne vyšší ako 10.489 prípadov nákazy, ktoré francúzske úrady hlásili o deň skôr.

Agentúra Reuters si všíma, že vo Francúzsku je s ochorením COVID-19 aktuálne hospitalizovaný najvyšší počet ľudí za posledné tri mesiace, a to približne 7500 pacientov. Od začiatku pandémie zaznamenali vo Francúzsku celkovo 653.509 prípadov nákazy a 32.445 súvisiacich úmrtí.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu avizoval zavedenie ďalších epidemiologických opatrení zameraných na potlačenie šírenia vírusu. "Na miestach, kde sa choroba šíri príliš rýchlo... budú zavedené nové reštrikcie," povedal Macron bez bližších podrobností v rozhovore pre televízne stanice TF1 a France2.

Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran a minister financií Bruno Le Maire majú mať v tejto súvislosti vo štvrtok o 18.00 h tlačovú konferenciu.

V mnohých francúzskych mestách je aktuálne povinné nosiť rúška na tvár aj v exteriéroch. V prístavnom meste Marseilles sú zatvorené Reštaurácie a bary. Obdobné reštrikcie platia aj pre Paríž, kde sú do 19. októbra zatvorené bary a kaviarne.


PARÍŽ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti