Slovensko prvýkrát prekonalo hranicu 1000 pozitívne testovaných za deň. Pribudli aj dve obete

Dušan Kracina.
Zdroj: TASR – František Iván

Jedna pacientka zomrela v nemocnici v Michalovciach, ďalšia v Prešove.

Premiér Igor Matovič oznámil na Facebooku výsledky testovania na koronavírus za uplynulý deň. Pozitívnych bolo 1 037 osôb pri 9 518 testoch.

Pri dennom prírastku nakazených tak Slovensko po prvý raz prekonalo tisícovú hranicu. Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo za stredu aj dve nové úmrtia. Spolu tak máme 57 obetí ochorenia COVID-19.

Rezort priblížil, že potvrdené úmrtie je u 52-ročnej pacientky, ktorá zomrela 12. septembra v nemocnici v Michalovciach. Ďalšou obeťou je 91-ročná pacientka, ktorá zomrela 22. septembra vo Fakultnej nemocnici v Prešove.

Vysoké čísla hlási viacero okresov

Najviac osôb s pozitívnym výsledkom testu hlási opäť hlavné mesto, v Bratislave ich pribudlo 85. V okrese Bardejov majú 73 pacientov, v okrese Prešov 65, okres Trebišov eviduje 56 prípadov. V okresoch Nitra a Veľký Krtíš zaznamenali po 48 infikovaných.

Desiatky pacientov s potvrdeným koronavírusom pribudlo aj v okresoch Košice, Námestovo či Trnava. Medzi 1 037 novými prípadmi je 516 žien a 521 mužov, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 89 rokov.

Počet všetkých nových prípadov nákazy za stredu nájdete v tabuľke:


Stúpol aj počet hospitalizácií

Po včerajšom dni sa zmenil aj stav v nemocniciach, kde prijali ďalších 12 pacientov. Aktuálne je hospitalizovaných 352 pacientov s koronavírusom alebo s podozrením naň, potvrdené ochorenie má 303 ľudí.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti leží 15 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 27 ľudí.

Aktívnych prípadov našej krajine je aktuálne 10 316. Dobrou správou je, že sa vyliečilo ďalších 153 ľudí, spolu v našej krajine prekonalo COVID-19 5 353 osôb.

Matovič tiež dodal, že dnes je pre Slovensko vážna chvíľa. Hygienici, sestry a lekári s vypätím všetkých síl podľa slov Matoviča ledva zvládajú nápor, "ktorý je už 30krát väčší (podľa počtu pozitívnych) ako vo vlne prvej."

"Nebláznime, prosím! Buďme ľuďmi a pomôžme svojou zodpovednosťou a spolupatričnosťou tým najslabším, ktorí sa sami bez nás nevedia brániť," dodal premiér.

1037 pozitívnych ľudí pri 9518 testoch PROSÍM, BUĎME VŠETCI MIMORIADNE OPATRNÍ Odložme na chvílu boj za svoje, svoje...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 8. októbra 2020
BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti