Ďalšie európske krajiny hlásia rekordný počet nakazených

Hanka sa po SuperStar vrhla nielen na hudbu, ale aj na cvičenie.
Zdroj: AP Photo/Petr David Josek

Chorvátsko je na tom lepšie ako Slovensko.

Chorvátsko hlásilo za posledných 24 hodín nový rekord 542 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Je to najvyšší počet za deň od samotného vypuknutia infekcie. Na ochorenie COVID-19 zomrel tiež ďalší človek. Informácie priniesla vo štvrtok tlačová agentúra AP.

Chorvátsko zaznamenalo nárast v nových prípadoch infekcie po skončení letnej turistickej sezóny, počas ktorej prišli do krajiny na pobreží Jadranského mora státisíce turistov.

Balkánska krajina so 4,2 milióna obyvateľov má zatiaľ potvrdených celkovo 18 989 prípadov nákazy vrátane 310 úmrtí.

Chorvátska verejnoprávna televízia HRT uviedla, že úrady pripravujú v hlavnom meste Záhreb "zotavovaciu zónu" pre ľudí s ochorením COVID-19, ktorí sa nemajú kde uchýliť do samoizolácie.

Poľsko druhý deň po sebe prekonalo rekord v počte nakazených

Poľsko znova prekonalo svoj vlastný denný rekord v počte nakazených koronavírusom - za posledných 24 hodín potvrdilo 4280 nových prípadov infekcie. Informovalo o tom vo štvrtok poľské ministerstvo zdravotníctva, ktoré citovala tlačová agentúra DPA.

Vyše 250 prípadov zaznamenali v deviatich zo 16 vojvodstiev Poľska a v troch vojvodstvách počet nakazených presiahol 500.

Rekordný počet hlásili deň po tom, čo bol prekonaný predchádzajúci rekord, keď poľské úrady informovali o 3003 infikovaných. Od začiatku pandémie Poľsko potvrdilo celkovo 111.599 prípadov nákazy koronavírusom.

Vo štvrtok bolo hlásených aj ďalších 76 súvisiacich úmrtí, takže celkový počet mŕtvych stúpol na 2867.

Rakúsko hlási rekordných 1200 nových prípadov nákazy koronavírusom

Rakúsko zaznamenalo za posledných 24 hodín rekordných 1209 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, vyplýva zo štvrtkových oficiálnych údajov. Po strede a minulej sobote je to tretí raz v tomto mesiaci, čo denný nárast novoinfikovaných v krajine presiahol 1000, informovala agentúra APA.

Za posledných sedem dní Rakúsko evidovalo denne v priemere 910 nových prípadov nákazy. Za tento čas sa počas aktívnych prípadov v krajine zvýšil o takmer pätinu na aktuálnych 9930 chorých.

Dosiaľ najvyšší počet nakazených hlásia za posledný deň aj z Viedne, kde zaevidovali 613 novoinfikovaných a kde počet aktívnych prípadov stúpol o takmer 200 na 5007. Po hlavnom meste zaregistrovali najviac prípadov spolkové krajiny Dolné Rakúsko (169) a Horné Rakúsko (149).

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľsko

Dôležité udalosti