Príde k uzatváraniu regiónov? Táto otázka je na stole, tvrdí Matovič

Minister zdravotníctva je presvedčený, že za nárastom infikovaných i množiacimi sa prípadmi nedodržania opatrení je veľká dezinformačná kampaň.

O uzatváraní konkrétnych regiónov vykazujúcich naďalej vysoko rastúci počet infikovaných sa zatiaľ nerozhodlo. "Táto otázka je však na stole," pripustil predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) po piatkovom mimoriadnom rokovaní vlády.

"Naozaj sa budeme musieť zaoberať tým, ako to riešiť, ústredný krízový štáb bude musieť prijať rozhodnutie, čo robiť v situáciách, keď nám choroba bujnie," povedal Matovič aj v súvislosti so stavom na Orave.

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) na brífingu potvrdil, že v prípade potreby sú Ozbrojené sily (OS) SR pripravené na súčinnosť. "Ozbrojené sily SR sú tu na to, aby realizovali takéto kroky, zatiaľ však nepadlo takéto rozhodnutie," dodal. Téme sme sa viac venovali TU.

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO) je presvedčený, že za nárastom infikovaných i množiacimi sa prípadmi nedodržania opatrení je veľká dezinformačná kampaň, ktorá sa týkala spochybňovania rizika pandémie.

"V súčasnosti je reprodukčné číslo vyše 1,4, zdvojnásobenie čísla nakazených sa dosahuje počas siedmich dní, regionálne úrady verejného zdravotníctva sú na hrane kapacít," upozornil.

Pripomenul nebezpečenstvo, ktoré predstavuje nový koronavírus pre najohrozenejšie skupiny, starších ľudí a ľudí s pridruženými ochoreniami. Vyzval na zodpovednosť a poďakoval tým, ktorí opatrenia a odporúčania nasledujú.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.