Rusko zaznamenalo rekord. Za jeden deň vyše 12-tisíc nakazených koronavírusom

Marián Gáborík ako tanečník
https://videoarchiv.markiza.sk/video/2-na-1/bonus/6591-2-na-1-marian-gaborik-ako-tanecnik Zdroj: AP Photo/Ariel Schalit

V krajine od začiatku pandémie potvrdili 22 257 úmrtí spôsobených nákazou.

V Rusku malo za uplynulých 24 hodín ďalších 12 126 ľudí pozitívny výsledok testu na koronavírus SARS-CoV-2. Ide o najvyšší denný nárast od 11. mája, keď bolo zaznamenaných 11 656 nových prípadov, uviedla agentúra Interfax.

Od vypuknutia pandémie vyvolanej koronavírusom SARS-CoV-2 Rusko eviduje 1 272 238 ľudí, u ktorých sa táto nákaza potvrdila.

Úrady považujú situáciu v Rusku ako stále zložitejšiu a varovali, že zrejme bude nutné prijať nové reštriktívne opatrenia.

„Buď budeme dodržiavať (obmedzenia), alebo budeme musieť zaviesť nové opatrenia," upozornila riaditeľka Federálneho úradu na ochranu práv spotrebiteľov a životných podmienok (Rospotrebnadzor) Anna Popovová.

Moskva - mesto s najväčším počtom infikovaných - už v septembri znovu zaviedla niektoré opatrenia, ktoré platili v jarných mesiacoch. Jej primátor Sergej Sobianin tak znovu nariadil, aby osoby staršie ako 65 rokov zostali doma a apeloval na zamestnávateľov, aby aspoň tretine svojich zamestnancov umožnili pracovať z domu.

Rusko od začiatku pandémie potvrdilo 22 257 úmrtí spôsobených nákazou alebo súvisiacich s koronavírusom nového typu. Viacerí kritici však obvinili úradníkov z podhodnocovania počtu úmrtí, aby zakryli závažnosť situácie.

MOSKVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti