České sprísnené opatrenia v praxi: Po zatvorení barov sa mladí presúvajú masívne do ulíc

Opatrenia sa s veľkým pochopením nestretli.

České laboratóriá odhalili vyše 8600 nových prípadov, 25 pacientov s covidom zomrelo. Počet hospitalizovaných rastie každým dňom. Počtom nakazených na 100-tisíc obyvateľov je Česko treťou najhoršie zasiahnutou krajinou na svete. Od dnes pre to u našich susedov platia razantnejšie opatrenia.

„Buď ich budeme dodržiavať alebo pristúpime k ďalším obmedzujúcim krokom. Nemôžeme do budúcnosti vylúčiť ani lockdown," oznámil český premiér Andrej Babiš.

Vláda na 14 dní prakticky zastavila verejný život. Zatvorila vnútorné športoviská aj bazény, reštaurácie a bary môžu fungovať len do 20.00. Mladí ľudia, ktorí v piatok večer chceli pokračovať v zábave a v popíjaní, sa nahrnuli do ulíc a parkov. Nariadenia im to nezakazujú.

Obmedzenia verejného života sa nepáčia ani Nemcom. Dnes tam pribudlo 4721 infikovaných. Aj tam vláda skrátila otváracie hodiny podnikov a okresala počty ľudí na oslavách. V krajine sa preto konala j tichý pochod namierený proti pandemickým opatreniam.

Hŕstka vedcov na správanie tínedžerov reaguje inak, akoby sa očakávalo. Viac sa o situácií v krajinách dozviete z nasledujúcej reportáže.


ČESKO, NEMECKO/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Opatrenia

Dôležité udalosti