Česi budú musieť nosiť povinne rúška na verejnosti

Podeľ sa a pomôž.
Zdroj: AP Photo/Andreea Alexandru

Žiaci prvého stupňa majú prejsť režim diaľkovej výučby.

V Česku bude od stredy (14. 10.) pravdepodobne povinné nosiť na verejnosti rúško a je možné, že prvý stupeň základných škôl prejde na režim diaľkovej výučby. Vyplýva to z tlačového brífingu po zasadnutí Rady hospodárskej a sociálnej dohody ČR.

"Určite budú nutné rúška vo verejných priestoroch - zastávkach verejnej dopravy a ďalších podobných priestoroch," uviedol prezident zväzu priemyslu a dopravy Jaroslav Hanák po zasadnutí tripartity, kde o opatreniach na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 diskutoval s vládnymi predstaviteľmi.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Žiaci prvého stupňa základných škôl sa budú od stredy pravdepodobne učiť na diaľku. "Bolo potvrdené, že prvý stupeň je jeden zo zdrojov šírenia, pretože prichádza ku kontaktu s rodičmi a inými, ktorí sú nositeľmi," uviedol podľa televízie ČT24 na brífingu predseda Českomoravskej konfederácie odborových zväzov Josef Středula a dodal, že materské školy ostanú určite naďalej otvorené.

Presný zoznam opatrení, ktoré vstúpia do platnosti v stredu, však stále nie je známy. Ráno o nich rokovala Bezpečnostná rada a následne o nich predstavitelia vlády debatovali s tripartitou. Český kabinet by mal opatrenia schváliť ešte v priebehu pondelka.

V Českej republike pribudlo v nedeľu 3 104 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 spôsobovaného novým druhom koronavírusu. Od začiatku pandémie v Česku potvrdili už 117 110 prípadov nákazy, aktívnych prípadov je momentálne 59 920.

V súvislosti s ochorením COVID-19 pribudlo za nedeľu aj 22 nových úmrtí, celkovo ich tam zaznamenali už 987.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme čESK

Dôležité udalosti