Irán hlási rekordný prírastok úmrtí na COVID-19

Havária lietadla v Pakistane
Havária lietadla v Pakistane Zdroj: TASR/AP

Za rovnaký čas zaznamenali v Iráne aj vyše 4200 nových infekcií.

Irán hlásil rekordný denný prírastok úmrtí na ochorenie COVID-19 spôsobované novým koronavírusom. Ministerstvo zdravotníctva v pondelok uviedlo, že za 24 hodín zomrelo v krajine 272 pacientov.

Za rovnaký čas zaznamenali v Iráne aj vyše 4200 nových infekcií, dodala v štátnej televízii hovorkyňa ministerstva Símá Láríová, ktorú citovala tlačová agentúra DPA.

Celkový počet úmrtí súvisiacich s koronavírusom od vypuknutia pandémie koncom februára je v súčasnosti takmer 29.000 a počet infikovaných dosiahol celkovo vyše pol milióna. Irán má približne 82 miliónov obyvateľov.

Medzi nakazenými je tiež viceprezident Mohammad Bagher Núbacht a šéf iránskej jadrovej agentúry Alí Akbar Sálehí, ktorý sa nachádza pod lekárskym dohľadom v domácej izolácii.
Drastické zvýšenie v počte prípadov nákazy v posledných týždňoch viedlo k preťaženosti zdravotníckych zariadení s pacientmi s ochorením COVID-19 v niektorých veľkých mestách.

Podľa pandemického krízového tímu v hlavnom meste Teherán už nie je dostatok nemocničných lôžok. To znamená, že do nemocníc môžu privážať iba naliehavé prípady nákazy koronavírusom.

IRÁN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Irán

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.