Česká vláda prijala ďalšie opatrenia: Okrem iných aj zákaz pitia alkoholu

Česko.
Zdroj: TASR

Opatrenia platia od stredajšej polnoci do 3. novembra.

Česká vláda v pondelok schválila ďalšie opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. Zavrú sa všetky školy s výnimkou materských a aj reštaurácie.

Zakazuje sa aj konzumácia alkoholu na verejnosti, zhromažďovať sa bude môcť maximálne šesť osôb. Prehľad hlavných zmien pripravil český spravodajský server Novinky.cz.

Opatrenia platia od stredajšej polnoci do 3. novembra s výnimkou zavretia škôl, ktoré platí do 1. novembra.

Školy

Zatvárajú sa všetky školy s výnimkou škôl materských. Budú vyčlenené zariadenia pre deti pracovníkov záchranného systému, predovšetkým pre lekárov a zdravotné sestry.

Vysoké školy môžu vykonávať skúšky, kde nie je viac ako 10 ľudí. Zakazuje sa pobyt študentov, ktorí majú trvalé bydlisko v ČR, na internátoch.

Reštaurácie

Od polnoci 14. októbra úplne zatvoria reštaurácie, kluby i bary. Bude možné predávať jedlo so sebou vo výdajných okienkach.

Pitie alkoholu

Zakazuje sa pitie alkoholu na verejne prístupných miestach.

Obmedzenie zhromažďovania

Ľudia sa môžu zhromažďovať v maximálnom počte šesť osôb. Výnimku majú orgány štátnej správy a samosprávy.

Rúška

Zavádza sa povinnosť nosiť rúška na zastávkach verejnej dopravy.

Čísla za pondelok

Za pondelok (12.10.) v Česku pribudlo 4.310 nových prípadov koronavírusu. Ide o najvyšší nárast v prvom pracovnom dni týždňa od začiatku epidémie. Píše ČT.

Celkovo u našich severozápadných susedov evidujú okolo 121-tisíc infikovaných, necelá polovica sa z ochorenia už dostala. Aktuálne chorých je v Česku asi 62-tisíc pacientov.

V nemocniciach je podľa posledných údajov 2.146 ľudí s preukázaným koronavírusom, z nich 426 má ťažký priebeh. Od začiatku epidémie tam evidujú 1051 obetí na COVID-19, z toho 31 pribudlo za včera.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti