Za utorok v Česku pribudlo viac ako osemtisíc nových prípadov koronavírusu

Aktívnych prípadov je 68.740.

V Česku pribudlo v utorok 8325 nových prípadov nakazenia koronavírusom SARS-CoV-2. Ide o druhý najvyšší denný nárast po rekorde z minulého piatku, ktorý bol ešte o 292 prípadov vyšší.

S odvolaním sa na údaje českého ministerstva zdravotníctva o tom v stredu informoval spravodajský portál iDNES.cz.

Aktívnych prípadov je 68.740, v nemocniciach je pre nákazu hospitalizovaných 2503 ľudí s koronavírusom. Stav 467 z nich lekári hodnotia ako ťažký. Počet hospitalizovaných od začiatku mesiace stúpol o 1475 prípadov.

Od začiatku epidémie sa koronavírusom v Česku infikovalo 129.747 ľudí, z toho takmer 59.000 od začiatku októbra, vyplýva z aktualizovaných údajov zverejnených na webe ministerstva zdravotníctva ČR.

Portál iDNES.cz dodal, že u väčšiny nakazených má choroba mierny priebeh alebo sú úplne bez príznakov. Necelá polovica z nakazených sa už uzdravila.

Nákaze podľahlo v utorok ďalších 22 ľudí, čím celkový počet obetí epidémie vyvolanej koronavírusom nového typu stúpol v ČR na 1106.

Kvôli nepriaznivému vývoju epidémie platia v celom Česku od stredy sprísnené protiepidemické opatrenia.

Všetky školy od základných po vysoké prechádzajú na dištančnú výučbu, výnimku majú triedy pre deti so špeciálnymi potrebami. Uzavreté sú reštaurácie, bary a kluby.

Zhromažďovať sa ľudia môžu maximálne po šiestich. Väčšina opatrení platí do 3. novembra, teda do konca núdzového stavu. Školy majú byť zatiaľ zatvorené do 1. novembra.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prípady

Dôležité udalosti