Poľsko má za sebou najhorší deň pandémie: Zomrelo až 116 ľudí

U našich severných susedov majú vyše 50-tisíc aktívnych prípadov.

Poľsko hlási rekordný denný nárast prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 aj úmrtí na ochorenie COVID-19, ktoré tento vírus spôsobuje. Za posledných 24 hodín tam pribudlo 6 526 infikovaných a zomrelo 116 ľudí. Informoval o tom v stredu spravodajský portál TVN24.pl.

Od začiatku vypuknutia pandémie sa v Poľsku nakazilo 141 804 ľudí, v súčasnosti krajina eviduje viac ako 50-tisíc aktívnych prípadov. Celkovo si zdravotné komplikácie spojené s koronavírusom doteraz vyžiadali 3 217 obetí.

Z lôžok vyhradených v poľských nemocniciach pre chorých s diagnózou COVID-19 je ich obsadených 6 084, čo je denný nárast o 385 lôžok. Na dýchacie prístroje je napojených 467 chorých, čo je o 46 viac ako predošlý deň.

Prečítajte si aj: EÚ sa rozhýbala: Budeme mať jednotný semafor na hranice

Agentúra PAP zároveň v stredu (14. 10.) informovala, že bývalý minister zdravotníctva Lukasz Szumowski, ktorý odstúpil z funkcie počas prvej vlny pandémie, je hospitalizovaný s príznakmi ochorenia COVID-19 ani nie mesiac po tom, ako mal pozitívny test na koronavírus. Ako prvý o tom ešte v utorok večer informoval portál Wirtualna Polska, informáciu neskôr oficiálne potvrdila aj televízna stanica TVN24.

Táto televízia tiež pripomína, že exminister svoju diagnózu oznámil 28. septembra. O deň neskôr sa však vyjadril, že sa vyliečil a ukončuje tak svoj pobyt v domácej karanténe. Szumowski novinárom v stredu svoju hospitalizáciu nepotvrdil, len sa vyjadril, že sa "vyhýba kontaktu s médiami", pretože si potrebuje oddýchnuť.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Podľa webu Wirtualna Polska sa Szumowski údajne nakazil od svojej dcéry, ktorá sa koronavírusom infikovala v škole. Okrem nich dvoch mala pozitívny test na koronavírus aj exministrova manželka.

Szumowski sa stal jednou z najobľúbenejších ministrov vlády premiéra Mateusza Morawieckého po tom, čo Poľsko zaviedlo karanténu ihneď po vypuknutí koronavírusovej pandémie, čo pomohlo udržať nízke počty úmrtí a chorých. V súvislosti s pandémiou si však vyslúžil aj kritiku, a to za údajne sporné obstarávanie zdravotníckeho vybavenia.


VARŠAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľsko

Dôležité udalosti