Spor Medzi Sulíkom a Matovičom pokračuje. Opatrenia sa zmierňovať nebudú

prasa_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Od štvrtka sa zatvárajú celoplošne fitnescentrá, wellnesy a obmedzujú sa reštaurácie.

Nevyšiel ani posledný pokus. Od štvrtka (15.10) sa budú zatvárať všetky fitnescentrá či obmedzovať výdaj jedál v reštauráciách. Richard Sulík chcel opatrenia zmierniť tak, aby platili len pre zasiahnuté regióny, premiér je za celoplošné obmedzenia. Spor medzi Sulíkom a Matovičom tak stále pokračuje. 

Konflikt ministra hospodárstva s premiérom sa ťahá od nedele. Richard Sulík to chcel pred rokovaním vlády ešte poupraviť, no neúspešne. 

Na poslednej covidovej mape Slovenska je zelených a teda bezpečných už iba šesť okresov. Z nápadu Richarda Sulíka vyplýva, že otvorené by malo zostať aspoň v nich. Ale nezostane.
Bol to pritom práve Igor Matovič, kto pred mesiacom návrh odborníkov zrušil.

Epidemiológovia chceli v septembri obmedziť svadby, ktoré sa ukázali ako ohniská COVIDU-19. Obmedziť ich chceli na 30 ľudí, premiér napokon presadil stovku. 

Dnes sa premiér opäť prikláňa k odborníkom. Hádka medzi koaličnými partnermi pokračuje.
Novú mapu rizikových regiónov zverejní minister zdravotníctva v piatok. Zelená farba na nej už vraj nebude. Podľa analytika by mal ale štát už dnes nastaviť okrem zatvárania aj pravidlá uvoľňovania. A tie by už mali byť lokálne podľa tzv. semaforov. 

Premiér doteraz hovoril, že smerodajný bude tzv. kĺzavý medián. Uvoľňovanie sľuboval pri hodnote 500. Aktuálne je dvojnásobne vyšší. Odborníci odhadujú, že efekt opatrení sa prejaví najskôr o dva týždne. 


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sulík

Dôležité udalosti