Nemecko zaznamenalo najvyšší denný prírastok novonakazených od začiatku pandémie

Nový rekord prišiel len niekoľko hodín po tom, ako došlo k oznámeniu sprísnení epidemiologických reštrikcií.

V Nemecku pribudlo za posledných 24 hodín rekordných 6638 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o najvyšší denný nárast od začiatku pandémie.

S odvolaním sa na najnovšie údaje Inštitútu Roberta Kocha (RKI) o tom vo štvrtok ráno informovala agentúra AFP. Dodala, že predošlý rekordný denný nárast, 6294 nových prípadov nákazy, hlásili z Nemecka 28. marca.

Nový rekord prišiel len niekoľko hodín po tom, ako sa nemecká kancelárka Angela Merkelová oznámila - po dlhých stredajších rokovaniach s premiérmi 16 spolkových krajín - sprísnenie epidemiologických reštrikcií ohľadom zhromažďovania sa či povinného nosenia rúšok na tvár, a to v oblastiach s vysokým počtom nakazených.

V súlade s novými opatreniam bude v oblastiach, ktoré zaznamenajú 35 novonakazených na 100.000 obyvateľov za týždeň, nosenie rúšok povinné na miestach, kde sú ľudia dlhšiu dobu v blízkom kontakte. Na verejnosti sa tam zároveň bude môcť zhromaždiť nanajvýš 25 ľudí, pričom súkromné stretnutia budú limitované na 15 osôb.

Ak oblasť dosiahne 50 a viac nových prípadov nákazy za týždeň pripadajúcich na 100.000 obyvateľov, postihnú ju ešte prísnejšie opatrenia ako v predošlom prípade.

V takýchto oblastiach budú súkromné stretávania osôb limitované na desať ľudí, prípadne príslušníkov výlučne dvoch domácností. Reštaurácie tam budú musieť svoje prevádzky zatvárať najneskôr o 23.00 h.

Merkelová zároveň avizovala, že ak bude počet prípadov nákazy naďalej exponenciálne rásť, je možné, že budú musieť byť prijaté aj ďalšie reštrikcie.

"Uvidíme, či bude stačiť to, čo sme spravili dnes," povedala v stredu neskoro večer po osemhodinových rokovaniach s premiérmi spolkových krajín.

Od začiatku pandémie zaznamenali v Nemecku podľa údajov RKI prinajmenšom 341.223 potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a 9710 súvisiacich úmrtí, z ktorých 33 pribudlo za posledný deň. Z nákazy sa tam dosiaľ vyliečilo približne 284.600 ľudí.


BERLÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti