V Rakúsku chcú bojovať s covidom "Sulíkovou cestou". Opatrenia sprísnia len v niektorých okresoch

U našich západných susedov pribudlo vyše 1 500 nakazených.

Až 1 552 infikovaných koronavírusom pribudlo vo štvrtok v Rakúsku. Krajina tak po stredajšom najvyššom dennom prírastku 1 346 nakazených opäť prekonala svoj rekord od začiatku pandémie. Informoval o tom denník Kurier.

Rakúsko eviduje doteraz 877 úmrtí - za 24 hodín pribudlo ďalších päť obetí na životoch. Aktuálne je koronavírusom nakazených 12 549 ľudí.

Najviac nakazených (480) znova hlásila Viedeň a vysoké prírastky udávajú aj Tirolsko (295), Dolné Rakúsko (242) a Horné Rakúsko (224). Celkovo v Rakúsku pozitívne testovali 60 224 osôb. Vykonaných bolo 1 881.485 testov. Do štvrtkového dopoludnia sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 46 798 ľudí.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz vzhľadom na stúpajúci počet nakazených apeloval na jednotlivé spolkový krajiny, aby sprísnili zavedené opatrenia na boj s novým koronavírusom.

"Teraz ide o to, aby tie spolkové krajiny, ktoré sú najviac zasiahnuté, cielene prijímali opatrenia v rizikových regiónoch, pretože od určitého okamihu tam už úrady nebudú môcť vykonávať ani rýchlotesty ani dohľadávať kontakty nakazených," zdôraznil Kurz.

"V niekoľkých mestách a krajinách Európy vidíme masívne šírenie vírusu, čo si vyžaduje, aby sa proti nemu bojovalo veľmi dôraznými opatreniami," napísal Kurz v texte, ktorý mala k dispozícii agentúra APA.

Zdroj: TASR/AP/Ronald Zak

"Každému v krajine musí byť jasné - situácia je vážna," povedal Kurz na margo vývoja pandémie v Rakúsku. Dodal, že v niektorých spolkových krajinách sú počty infikovaných "veľmi alarmujúceho rozsahu".

Kancelár sa obrátil vo svojej výzve aj na obyvateľov Rakúska: "Apelujem na všetkých ľudí v krajine, aby situáciu brali vážne a dodržiavali opatrenia."

Nasledujúce týždne podľa jeho slov ukážu, či je možné šírenie vírusu spomaliť a zastaviť, alebo či pandémia napácha v oblastiach zdravotného systému, pracovných miest a podnikov v krajine ešte väčšie škody.

VIEDEŇ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sebastian Kurz

Dôležité udalosti