Bardejov patrí k najrizikovejším okresom. Nakazených je mnoho zdravotníkov z nemocnice

Do mesta prišli pomáhať aj vojaci.

Ľudoprázdne námestie, zatvorené školy, opustené kostoly či nakazení zdravotníci. Takto si počína mesto Bardejov v druhej vlne pandémie koronavírusu. Umiestnilo sa na prvých priečkach nelichotivého rebríčka najrizikovejších okresov na Slovensku.

Bardejov sa verejnosti zapísal ako nebezpečný po svadobnej oslave, keď sa počet nakazených rozrástol na 67. V rovnakom čase bolo tých svadieb v Bardejove ale viac.

Za stredu pribudlo v okrese Bardejov 114 pozitívnych prípadov. V meste je menej ľudí než obvykle. Turisti cestu do historického mesta poriadne zvážia.


Stopku dostala kultúra, plánované podujatia, ale aj šesť základných škôl. V najbližších hodinách teda musia riešiť otázku, ako bude ďalej prebiehať vyučovanie.

Zmenám sa museli prispôsobiť aj veriaci. Z večera do rána sprísnili opatrenia a v kostoloch môže byť po novom maximálne šesť ľudí vrátane kňaza.

Nemocnica v Bardejove má vyše 700 zamestnancov. Stovka však do práce prísť nemôže, pretože sú chorí alebo v karanténe. Nevedia, či o týždeň budú môcť zabezpečiť pohotovostnú službu. Na pomoc im prišlo 13 vojakov.

Tí pomáhajú zdravotníkom v mobilnom odberovom centre no nahrádzajú aj kuchárky či upratovačky. Ak štát nemocnici nepomôže a nepresunie tam zdravotníkov z iných nemocníc, hrozí im kolaps.

BARDEJOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.