Pre Nemecko je Slovensko už riziková krajina. Na zoznam pribudne v sobotu

Súčasná zostava skupiny AC/DC
Zdroj: TASR/AP

Doteraz tam bolo zaradených iba päť krajov.

Nemecko zaradí od soboty (17. 10.) už celé Slovensko na zoznam rizikových krajín, informuje na sociálnej sieti štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus s tým, že doteraz tam bolo iba päť krajov.

„Všetci občania zo SR budú povinní po vstupe na územie Nemecka podstúpiť 14-dňovú karanténu alebo sa preukázať negatívnym testom nie starším ako 48 hod," vysvetlil.

Rezort diplomacie na svojom webe spresňuje, že po príchode do Nemecka sa cestujúci musí prihlásiť na príslušnom nemeckom úrade zdravia (Gesunheitsamt), ktorý určí prípadnú potrebu ďalšieho testu. Testovanie v Nemecku vykonané do 10 dní po príchode je bezplatné pre všetkých cestujúcich.

Ostatné krajiny

Holandsko od utorka (13. 10.) tiež zaviedlo voči cestujúcim zo Slovenska prísnejšie opatrenia. Odporúča sa 10-dňová domáca izolácia a test na COVID-19 v prípade príznakov ochorenia.

O deň skôr zaradilo našu krajinu na zoznam vysoko rizikových krajín aj vo Švajčiarsku a je tam pre našich občanov povinná 10-dňová karanténa.

Zdroj: Facebook/Martin Klus

Pokiaľ ide o Litvu a Lotyšsko, niekoľko týždňov tam už platí, že osoby prichádzajúce zo Slovenska musia ísť do karantény. Klus tiež ľudí upozorňuje, že sú povinní vyplniť elektronický dotazník.

Ľudia, ktorí prichádzajúci zo Slovenska do Spojeného kráľovstva musia už od 26. septembra povinne absolvovať 14-dňovú samoizoláciu a vyplniť tzv. passenger locator form.

Slovenskí občania všetky obmedzenia v súvislosti s cestovaním nájdu na stráne rezortu zahraničných vecí.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti