Nemocniciam chýbajú ľudia, začínajú povolávať lekárov z ambulancií

Výstrahy na sobotu 29. augusta.
Zdroj: TASR/AP

Informovala o tom Slovenská lekárska komora.

Slovenským nemocniciam chýbajú lekári, preto začínajú do služby povolávať tých ambulantných. Informoval o tom šéf Slovenskej lekárskej komory (SLK) Martin Kollár.

Priblížil, že pri narastajúcom počte pozitívnych pacientov na koronavírus a nakazených aj v radoch lekárov začína byť personálna situácia vážna až kritická. Okrem lekárov je nedostatok aj ďalších pracovníkov.

Ako prvá povoláva ambulantných lekárov Nemocnica s poliklinikou v Lučenci, ktorá požiadala okresnú úrad o doplnenie ľudských zdrojov. Pridať sa časom majú aj ďalšie nemocnice.

SLK sa podľa slov Kollára pýta, ako budú fungovať ambulancie, keď ich lekári budú musieť zmeniť pracovisko a kto bude liečiť ich pacientov.

V niektorých prípadoch odpovede majú, no ďalšie nie sú. Komunikáciu s ministerstvom zdravotníctva označil Kollár za nedostatočnú a žiada, aby predložilo plán, ako budú v tejto situácii pokračovať. Šéfa rezortu Mareka Krajčího žiada, aby komunikoval efektívnejšie.

Samotným lekárom chýba napríklad aj proticovidová výbava. "Na jednej strane máme schválený pandemický plán, no nie je jasný výklad jeho realizácie," povedal Kollár.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Slovenská lekárska komora

Dôležité udalosti