Orava sa stane laboratóriom plošného testovania. Sú na to pripravení?

Primátor Dolného Kubína narovinu povedal, že nemajú vlastné kapacity na zorganizovanie testovania.

Laboratóriom celoplošného testovania bude Orava. Tam si to ako prví vyskúšajú v najpostihnutejších okresoch Námestovo, Tvrdošín a Dolný Kubín. Sú na to pripravení?

Infikovaných novým koronavírusom je na Orave viac ako 3200 ľudí a číslo stále stúpa. Polícia najnovšie zvyšuje dohľad nad dodržiavaním opatrení. Mestá sú ochotné spolupracovať, no chýbajú im informácie. 

"Trošku nás mrzí že sa tieto informácie prichádzajú až z médií a nemáme možno aj dosť času sa na to pripraviť. Vojakov už momentálne máme. Pomáhajú s administratívnou prácou na okresnej hygiene.V každom prípade sme pripravení byť nápomocní v organizácii pred miestnosťami, ale s personálnym vybavením samotných odberných miest si v tejto chvíli neviem predstaviť, ako by sme vedeli pomôcť," povedal primátor Dolného Kubína Ján Prílepok.

Odberové miesta by sa mali vytvoriť vo zvyčajných volebných miestnostiach. 

"Viaceré volebné miestnosti sa ale nachádzajú v materských a základných školách a preto nás bude zaujímať nie len ako samotné testovanie bude zabezpečené po logistickej, bezpečnostnej stránke, ale ako bude zabezpečená aj bezpečnosť detí pri ich návrate," povedal Prílepok.

Pozrite si reportáž Zuazny Gadušovej z Oravy:


DOLNÝ KUBÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Orava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.