Milan Kňažko si priznal chybu: Vystupoval v Prahe aj Brne a tisícky kilometrov šoféroval sám

V krátkom časovom slede absolvoval tri ťažké predstavenia.

Herec Milan Kňažko na sociálnej sieti koncom septembra napísal, že sa nakazil novým koronavírusom. Ani sám nevie, kde mohol nákazu chytiť, ale priznal sa, že príznaky pocítil prvýkrát na prechádzke v lese.

V rozhovore pre aktuality.sk povedal, že mal náročný víkend 19. a 20. septembra, hral v Prahe s Jiřinou Bohladovou a v pondelok (21. 9.) v Brne s Jitkou Ježkovou. Podľa jeho slov urobil chybu, že prijal hranie v oboch predstaveniach a vyše tisíckilometrovú cestu si aj sám odšoféroval.

„S potešením ale konštatujem, že Jiřinka Bohdalová aj Jitka Ježková nemajú COVID-19. Čiže od nich som to nemohol chytiť a ešte lepšie je, že som ich ani nenakazil. Ale neviem, kde som sa nakazil. Mohlo to byť niekde na pumpe. Objednával som si pizzu na hotel v Prahe po predstavení, lebo sa mi nechcelo ísť do reštaurácie. Naozaj neviem. Na testoch bola manželka aj syn, vnuk a všetci sú negatívni," zdôraznil.

Prečítajte si aj: Takto Kňažka po prepustení z nemocnice zmenil koronavírus

Bývalý minister povedal, že na prechádzke v lese ho začalo škrabať v krku a rozhodol sa objednať na test, ktorý bol pozitívy. „Vo štvrtok som začal mať vysoké teploty okolo 38 až 39. Až do nedele som mal stále teploty a v pondelok ma už manželka vyhodila do nemocnice, lebo vraj som bol šedý. V nemocnici som bol 11 dní a teploty ma oslabili," spomína si Kňažko.

Dodáva, že teploty síce pominuli, ale dostal zápal pľúc, trikrát mu robili rozbor krvi a keď už nemal teplotu, pustili ho domov. „Zápal pľúc ostal, hlas sa ešte nevrátil, ani sila sa mi ešte celkom nevrátila," poznamenal.

Herec si spomína, že zo zápalu priedušiek a kašľa, ktorý nevedel zastaviť, sa mu vyvinul zápal pľúc. „Máte pocit, akoby ste sa topili, že sa nadýchnete, vdýchnete vodu, tak ju chcete vykašľať, znovu sa nadýchnete, ale znovu je to kašeľ. Bol to pocit, že sa už nemôžete nadýchnuť, ale musíte, lebo kašeľ sa nedá zastaviť a nič nevykašlete. A je to bolestivé, bolí vás hruď, pretože vás bolia pľúca. Ja nie som žiadna krehotinka, absolvoval som veľmi ťažkú operáciu obidvoch kolien súčasne, ja viem, čo je bolesť, čo je choroba. Toto bolo niečo iné," dodal.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Kňažko

Dôležité udalosti